Walne Zgromadzenie odbyło się zg.z przyjętym porządkiem obrad, przedstawiono sprawozdanie Rady Nadzorczej za rok 2022, sprawozdanie finansowe za rok 2022 oraz sprawozdanie Zarządu za rok 2022. Wszystkie powyższe sprawozdanie zostały przyjęte przez Walne Zgromadzenie uchwałami. Następnie Walne Zgromadzenie głosowało nad uchwałami w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu za okresy ich pozostawania w funkcji w Zarządzie w 2022 roku. Kolejnym punktem obrad było głosowanie nad uchwałą w sprawie najwyższej sumy zobowiązań jaką Spółdzielnia może zaciągnąć w 2023 roku na działalność statutową, uchwała ta została przyjęta przez Walne Zgromadzenie. Następnie Członek Zarządu odczytała list polustracyjny z lustracji Spółdzileni za lata 2018-2021, zalecenia z listu polustracyjnego zostały przyjęte przez Zarząd do wykonania i o ich wykonaniu spółdzielcy będą informowani na kolejnym WZ.

W trakcie WZ uczestnicy zgromadzenia pytali m.in.o ewidencjonowanie wydatków z funduszu remontowego na poszczególne bloki, o średnie zadłużenie właścicieli lokali z tytułu opłat per blok i średnie zadłużenie per lokal w podziale na konkretne bloki. Zadano pytanie odnośnie składników czynszu. Spółdzielcy pytali również o modernizację chodników uzyskując informację zarządu, że w nowych składnikach czynszu od lipca 2023 przewidziany jest fundusz na koszty utrzymania mienia, który obejmie naprawy chodników, placów zabaw i inne związane z nimi wydatki. Pytano też o remont ulicy Dziekańskiej w związku z informacją spółdzielni o takich planach, ulica ta będąca we władaniu miasta miała być przebudowana do końca 2022 roku, jednak Urząd Miasta nie podjął się jeszcze tej sprawy.

Po odczytaniu listu polustracyjnego Zarząd poinformował Członków Spółdzielni, że wszystkie ważne dokumenty wewnątrzspółdzielcze będą teraz dostępne na stronie internetowej spółdzielni w zakładce chronionej rejestrowanym dostępem tylko dla członków Spółdzielni.

W dalszej części WZ dyskusja i wolne wnioski członek Spółdzielni pytał o rozliczanie zużycia ciepła w mieszkaniach na ostatnich kondygnacjach uzyskując odpowiedź, że stosowane są współczynniki korekcyjne.

Spółdzielcy dyskutowali również nad potrzebą funkcjonowania kasy Spółdzielni konkludując, że powinna zostać zlikwidowana na rzecz płatności internetowych lub na poczcie lub jej godziny pracy powinny zostać znacznie ograniczone aby ograniczyć koszty działania Spółdzielni.

Zarząd przedstawił informacje dot.możliwości przeprowadzenia termomodernizacji budynków Spółdzielni i uzyskania dotacji z BGK do kredytu termomodernizacyjnego. Prezes Zarządu przedstawił zgromadzonym symulację przedsięwzięcia, które wpłynęłoby na znaczne ograniczenie wydatków ponoszonych na energię cieplną oraz na podniesienie standardów mieszkań. Ta perspektywa wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników Zgromadzenia.

w dniu 27 maja 2023 roku odbyło się Walne Zgromadzenie

Członków Spółdzielni Mieszkaniowej “Pragnienie” w Żyrardowie

Pełna oficjalna wersja protokołu z Walnego Zgromadzenia dostępna jest dla Członków Spółdzielni w zakładce „Strefa Mieszkańca” po uzyskaniu danych dostępowych.

 

Walne Zgromadzenie odbyło się zg.z przyjętym porządkiem obrad, przedstawiono sprawozdanie Rady Nadzorczej za rok 2022, sprawozdanie finansowe za rok 2022 oraz sprawozdanie Zarządu za rok 2022. Wszystkie powyższe sprawozdanie zostały przyjęte przez Walne Zgromadzenie uchwałami. Następnie Walne Zgromadzenie głosowało nad uchwałami w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu za okresy ich pozostawania w funkcji w Zarządzie w 2022 roku. Kolejnym punktem obrad było głosowanie nad uchwałą w sprawie najwyższej sumy zobowiązań jaką Spółdzielnia może zaciągnąć w 2023 roku na działalność statutową, uchwała ta została przyjęta przez Walne Zgromadzenie. Następnie Członek Zarządu odczytała list polustracyjny z lustracji Spółdzileni za lata 2018-2021, zalecenia z listu polustracyjnego zostały przyjęte przez Zarząd do wykonania i o ich wykonaniu spółdzielcy będą informowani na kolejnym WZ.

 

W trakcie WZ uczestnicy zgromadzenia pytali m.in.o ewidencjonowanie wydatków z funduszu remontowego na poszczególne bloki, o średnie zadłużenie właścicieli lokali z tytułu opłat per blok i średnie zadłużenie per lokal w podziale na konkretne bloki. Zadano pytanie odnośnie składników czynszu. Spółdzielcy pytali również o modernizację chodników uzyskując informację zarządu, że w nowych składnikach czynszu od lipca 2023 przewidziany jest fundusz na koszty utrzymania utrzymania mienia, który obejmie naprawy chodników, placów zabaw i inne związane z nimi wydatki. Pytano też o remont ulicy Dziekańskiej w związku z informacją spółdzielni o takich planach, ulica ta będąca we władaniu miasta miałą być przebudowana do końca 2022 roku, jednak Urząd Miasta nie podjął się jeszcze tej sprawy.

Po odczytaniu listu polustracyjnego Zarząd poinformował Członków Spółdzielni, że wszystkie ważne dokumenty wewnątrzspółdzielcze będą teraz dostępne na stronie internetowej spółdzielni w zakładce chronionej rejestrowanym dostępem tylko dla członków Spółdzielni.

W części WZ dyskusja i wolne wnioski członek Spółdzielni pytał o rozliczanie zużycia ciepła w mieszkaniach na ostatnich kondygnacjach uzyskując odpowiedź, że stosowane są współczynniki korekcyjne.

Spółdzielcy dyskutowali również nad potrzebą funkcjonowania kasy konkludując, że powinna zostać zlikwidowana na rzecz płatności internetowych lub na poczcie lub jej godziny pracy powinny zostać znacznie ograniczone aby ograniczyć koszty działania Spółdzielni.

Zarząd przedstawił informacje dot.możliwości preprowadzenia termomodernizacji budynków Spółdzielni i uzyskania dotacji z BGK do kredytu termomodernizacyjnego. Prezes Zarządu przedstawił zgromadzonym symulację przedsięwzięcia, co wpłynęłoby na podniesienie standardów mieszkań oraz możliwe byłoby znaczne ograniczenie wydatków ponoszonych na energię cieplną. Ta perspektywa wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników Zgromadzenia.